“Darum reiche mir nun, bis oben an von des Rheines

Warmen Bergen mit Wein reiche den Becher gefüllt!

Daß ich den Göttern zuerst und Angedenken der Helden

Trinke, der Schiffer, und dann eures, ihr Trautesten! auch”

“Der Wanderer” Johann Hölderlin

“Отже, дай мені зараз, о Рейне,

З теплих гір твоїх, повний келих вина!

Щоби я за Богів та Героїв випив спочатку,

І потім Кохані, за Вас!”

“Мандрівник” Йоганн Гельдерлін

Фото: “Українська мить”

Ми працюємо заради них
Довідник

Фото: "Pyxabay"

Фінансування української науки поступово переводитимуть на конкурсну основу

DT.UA July 24, 2018

На наукові гранти з державного бюджету в 2019 році можуть виділити близько 600 мільйонів гривень.

З 2019 року в Україні має розпочати роботу Національний фонд досліджень (НФІУ) – орган, який стане головним розпорядником бюджетних коштів, що виділяються на науку. Частка коштів платників податків, які будуть розподілятися між дослідницькими колективами, поступово зростатиме і має складати 40% від загального обсягу фінансування наукової діяльності, повідомила голова робочої групи з розробки основоположних документів НФІУ, член Наукового комітету Нацради з розвитку науки і технологій Алла Ємець в інтерв'ю DT.UA.

"Для досягнення цієї мети пропонується поступово збільшувати частку конкурсних витрат на дослідження до 20% в 2018 році; 30 — у 2020-му і 40% у 2022 році відповідно. Оскільки 2018-й пропущений, то, відповідно, такий розрахунок слід вводити вже з 2019 року, коли розпочне роботу Національний фонд", - пояснила вона.

Ємець уточнила, що в 2019 році НФІУ розраховував розподілити не менше 900 мільйонів гривень.

"Однак на засіданні уряду прозвучала й у пресі фігурує цифра 600-700 мільйонів. Тобто в межах, розрахованих Комітетом, і тим, що озвучено, і має складатися бюджет Нацфонду на 2019 рік, з поступовим збільшенням у наступні роки", - додала голова робочої групи.

Ємець також повідомила, що на функціонування НФІУ в 2019 році має бути направлено не менше 920 мільйонів гривень, або 15 % від загального обсягу фінансування наукової діяльності за рахунок загального фонду держбюджету в 2018 році.

4 липня Кабінет міністрів затвердив Положення про діяльність Національного фонду досліджень України (НФІУ), який має розпочати свою роботу з наступного року.

Детальніше про нормативну базу та діяльність нового органу – розпорядника бюджетних коштів, що виділяються на науку, читайте в інтерв'ю голови робочої групи з розробки основоположних документів НФІУ Алли Ємець у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".