Фото: "Pevuz"

Нова шахрайська схема ПриватБанку. Гроші сотні тисяч клієнтів можуть зникнути будь-якої миті.

AFSMED Dec. 20, 2021

Не дивлячись на те, що в 2021 році головою правління ПриватБанку став досвідчений банкір із Австрії Герхард Бьош, старе керівництво ПриватБанку за його спиною продовжує вести брудні ігри і залишається прихильником методів початку 90-х, безсоромно чистячи кишені своїх клієнтів.

Очевидно, що банку вигідно, щоб клієнти за певних обставин, в наслідок втоми, стресової ситуації тощо, робили помилки і кредитний ліміт з карток був би вкрадений. Тоді вони зобов’язані повернути кредит і проценти з кредиту. Бездоганна шахрайська схема з подвійним прибутком. А враховуючи те, що власників карток налічується сотні тисяч, неважко уявити які надприбутки отримує ПриватБанк.

Для всіх хто отримує на карточку ПриватБанку кредитний ліміт, дружня порада – відразу пишіть заяву їх менеджеру і зменшуйте його до суми, яку вам не буде болісно втрачати у разі крадіжки карточки або кібершахрайства. Потім, в будь який момент, ви зможете збільшити суму кредитного ліміту, знову написавши заяву до їх менеджера.

І запам’ятайте, ПриватБанку абсолютно начхати на Ваш добробут!!!

 
“Und doch, nicht abzuschweifen,
Gefällt das Grei im Ehrentitel Greifen.”
Mephistopheles.
 

Схема, яку розробив істеблішмент ПриватБанку бездоганно спрацьовує для недосвідчених громадян. Спочатку до вас дзвонить менеджер банку і пропонує отримати банківську карточку із заниженими тарифами та безкоштовними додатковими послугами. Звичайно клієнту приємно, що банк піклується про нього і погоджується на отримання цієї карточки. Під час отримання карточки у відділенні ПриватБанку йому пропонують поставити електронний підпис на планшеті, якби для отримання цієї карточки, хоча насправді він підписує Заяву про приєднання до Умов та Правил надання послуг (далі - Заява), в якій дає згоду на розміщення кредитного ліміту від 100 000 грн і вище на новому картковому рахунку з усіма зобов’язаннями та наслідками для клієнта.

 
„Feuer und Stroh ist keins des andern froh.“
 

Через певний час до вас починають дзвонити шахраї, і представляючись співробітниками ПриватБанку, та називаючи ваше ім’я, в різні способи просять надати всі реквізити карточки. Так як ці люди називають ваше ім’я це викликає довіру до цієї особи і ви повідомляєте їй всі дані. Через декілька годин ви розумієте, що вас ошукали і звертаєтеся в ПриватБанк із проханням заблокувати рахунок і повернути гроші. На що менеджер банку каже вам, щоб ви не хвилювалися і банк зробить все можливе, та поверне вам гроші. Так як ви не зіткалися із цією проблемою раніше, ви звичайно довіряєте такому солідному банку, не звертаєтеся в кіберполіцію, і просто чекаєте, як вам і порадив офіційний співробітник цієї установи. Але …

через два місяці до вас дзвонить інший співробітник і повідомляє, що ви забули сплатити банку комісійні за вкрадені гроші. І з цього часу ваше спокійне життя закінчується, так як такі дзвінки робляться щодня. Будь які пояснення, що вас ошукали відкидаються, так як ви підписали Заяву про приєднання, де вказані всі ваші обов’язки перед ПриватБанком, …

забуваючи при цьому повідомити, що ПриватБанк сам грубо порушив ряд законів України, поклавши гроші кредитного ліміту на ваш картковий рахунок без надання жодної інформації про всі ризики пов’язані з картковим рахунком, не обговоривши із клієнтом необхідність розміщення такого кредиту у нього на рахунку, та пропонуючи поставити електронний підпис за отримання карточки, приховуючи при цьому, що клієнт підписує Заяву про приєднання, не ознайомивши попередньо клієнта з цією Заявою, що є відвертим шахрайством.

 
„Die Tugend kann jeder allein üben, er hat niemand dazu nötig als sich selber; zu dem Laster aber gehören immer zwei.“

 

Самим ницим в діях ПриватБанку є те, що досвідчені банківські співробітники свідомо не звертають уваги на той факт, що клієнти цього банку за багато років співпраці жодного разу не користувалися їх кредитним лімітом, і що розміщення великої суми грошей на картковому рахунку є високоризиковим із-за небезпеки кібершахрайства. У цьому випадку ПриватБанк, який в своєму Кодексі поведінки (етики) від 09.04.2020 пише: «Взаємовідносини з клієнтами: Банк прагне до найвищих стандартів обслуговування клієнтів, захищає інтереси кожного клієнта. Банк прагне до прозорості у взаєминах з клієнтами та надання їм надійної інформації про свої послуги.», повинен був запропонувати не розміщувати великі суми кредитного ліміту на карточці, а просто повідомити клієнту, що якщо йому буде необхідно скористатися таким споживчим кредитом, він зможе отримати його на карточку. Цього не було зроблено, тим самим порушено власний Кодекс поведінки та одночасно декілька нищенаведених законів України. Отакі-от найвищі стандарти!

Коли клієнт просить банк надати йому документальний звіт про те, що зроблено банком для повернення грошей та назвати банк і отримувача вкрадених грошей, йому або кажуть, що це банківська таємниця, або, цитую: «На жаль, чинним законодавством не надано повноважень Банку здійснювати повернення проведеного переказу. Тому Банк не може повернути переказані кошти.», хоча в день крадіжки офіційний співробітник банку завірив вас, що банк зробить все, щоби повернути гроші і просить вас просто почекати. Тобто гроші клієнта можуть просто перерахувати з одного рахунку ПриватБанку на інший того ж банку і маніпулювати при цьому клієнтом скільки завгодно, прикриваючись банківською таємницею.

На офіційні листи клієнта до голови правління ПриватБанку Герхарда Бьоша відповіді надає якась співробітниця цього банку. Тобто заступники голови правління всіляко приховують цю інформацію від свого голови, аби не поранити його тонку душу такими неприємними сюрпризами.

Також є дивним те, що дзвінки від шахраїв починаються відразу після отримання VIP-карточки, і коли вони дзвонять, то називають ім’я власника цієї карточки. Є підозра, що інформацію шахраям зливає хтось із керівництва ПриватБанку.

 
„Sie hören gern, zum Schaden froh gewandt,
Gehorchen gern, weil sie uns gern betrügen;
Sie stellen wie vom Himmel sich gesandt,
Und lispeln englisch, wenn sie lügen.“
Wagner.
 

"Огорнемо турботою Вас і Ваших близьких" - так пишуть у листах відповідях менеджери ПриватБанку, водночас залазячи до вашої кишені. Керівництво ПриватБанку нарешті має стати відвертим і писати великими літерами на вході до кожного відділення свого банку:"Вивернемо кишені Ваші та Ваших близьких"Люди будуть вдячні.

 

Ми звертаємося до всіх хто постраждав

від шахрайських дій ПриватБанку

надсилати ваші скарги на імейл: 

hotnews@smedevelopment.info

Тільки об’єднавшись

ми зможемо домогтися справедливості.

 
“Ordnung muß sein”
 

Не зважаючи на будь яку угоду між бізнес-партнерами, вона не може суперечити, або не враховувати положення законодавства України. Не дивлячись на те, що в Заяві про приєднання ПриватБанку відсутні пункти, які захищають інтереси клієнта, це не звільняє ПриватБанк від відповідальності, щодо їх виконання згідно законів України.

Нище наведено ряд законів, які зобов’язують фінансові установи надавати повну інформацію про кредити та ризики їх використання перед тим як їх розміщують на рахунках клієнтів:

1. В Законі України «Про споживче кредитування»:

Стаття 9. Інформація, яка надається споживачу до укладення договору про споживчий кредит в пункті 2. сказано:

«До укладення договору про споживчий кредит кредитодавець надає споживачу інформацію, необхідну для порівняння різних пропозицій кредитодавця з метою прийняття ним обґрунтованого рішення про укладення відповідного договору, в тому числі з урахуванням обрання певного типу кредиту.

Зазначена інформація безоплатно надається кредитодавцем споживачу за спеціальною формою (паспорт споживчого кредиту), встановленою у Додатку 1 до цього Закону, у письмовій формі (у паперовому вигляді або у вигляді електронного документа) із зазначенням дати надання такої інформації та терміну її актуальності.»

10. Кредитодавець до укладення договору про споживчий кредит на вимогу споживача надає йому пояснення з метою забезпечення можливості оцінити, чи адаптовано договір до його потреб та фінансового стану, зокрема шляхом роз’яснення інформації, що надається відповідно до частин другої та третьої цієї статті, істотних характеристик запропонованих послуг та наслідків для споживача, зокрема у разі невиконання ним зобов’язань за таким договором.

Надання таких пояснень, роз’яснень, інформації в належному та зрозумілому вигляді та ознайомлення з передбаченою цією частиною інформацією підтверджуються у порядку, визначеному частиною шостою цієї статті.

12. У разі ненадання визначеної у цій статті інформації або надання її в неповному обсязі чи надання недостовірної інформації кредитодавець або кредитний посередник несе відповідальність у порядку та розмірі, визначених законом.

 

2. В Законі України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»:

Стаття 3-1. Принципи захисту прав споживачів фінансових послуг, зокрема сказано:

1. Захист прав споживачів фінансових послуг ґрунтується на таких принципах:

2) забезпечення своєчасного надання повної, точної та достовірної інформації про фінансові послуги, суб’єктів господарювання, які надають фінансові послуги, та про їх фінансовий стан;

3) сприяння просвітницькій роботі з метою забезпечення обізнаності споживачів фінансових послуг, отримання ними навичок, знань та впевненості щодо розуміння ризиків, відповідальності та можливостей, пов’язаних із користуванням фінансовими послугами;

 

3. В Законі України «Про захист від недобросовісної конкуренції»:

Стаття 15-1. Поширення інформації, що вводить в оману

Поширенням інформації, що вводить в оману, є повідомлення суб'єктом господарювання, безпосередньо або через іншу особу, одній, кільком особам або невизначеному колу осіб, у тому числі в рекламі, неповних, неточних, неправдивих відомостей, зокрема внаслідок обраного способу їх викладення, замовчування окремих фактів чи нечіткості формулювань, що вплинули або можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання (замовлення) чи реалізації (продажу, поставки, виконання, надання) товарів, робіт, послуг цього суб'єкта господарювання.


Довідник