“Darum reiche mir nun, bis oben an von des Rheines

Warmen Bergen mit Wein reiche den Becher gefüllt!

Daß ich den Göttern zuerst und Angedenken der Helden

Trinke, der Schiffer, und dann eures, ihr Trautesten! auch”

“Der Wanderer” Johann Hölderlin

“Отже, дай мені зараз, о Рейне,

З теплих гір твоїх, повний келих вина!

Щоби я за Богів та Героїв випив спочатку,

І потім Кохані, за Вас!”

“Мандрівник” Йоганн Гельдерлін

Фото: “Українська мить”

Ми працюємо заради них
Довідник

Фото: “Українська мить”

Дрібні фермерські господарства в найближчій 5 років в Україні не з'являться

LB.ua Nov. 4, 2017

Дрібні підприємства аграрного сектору не мають перспективи, оскільки фермерства не забезпечені сучасними технологіями, - пише LB.ua. Конкурувати, коли працівники вручну засаджують гектар продукції, нереально, вважає підприємець Валерій Свідерський, про що він заявив на круглому столі в Інституті Горшеніна. Керівник компанії «Орт Груп Трейд», великого постачальника свіжих ягід і фруктів, зазначає, що розвитку дрібного фермерства не сприяє і українське законодавство.

«Я володію часткою в шести регіонах України. Більш-менш якось виживає тільки Закарпаття. І це не завдяки українському законодавству, а завдяки «чорним грошам» угорської влади, яка просто ходить і роздає частки колгоспникам. Можливо, ще Львівська область, де Польща заходить на ці території. Усе інше - дуже плачевно. Електроенергії немає, інтернету немає, а якщо немає інтернету, то не буде і технологій», - сказав Свідерський.

За його словами, труднощі виникають навіть з підведенням електроенергії до земельних ділянок, які мають статус особистого сільського господарства (ОСГ), призначених під ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

«Треба вводити в приватну власність під будівництво хоча б одну-дві сотки, а це вже гроші і договірняки. Плюс треба робити проект, проект треба узаконювати, цей ланцюжок тягне за собою колосальні гроші. На 1 га землі, щоб хоч щось посадити, треба мінімум 20 000 доларів. Селянин таких грошей просто не має», - сказав Свідерський.

Круглий стіл відбувся за підтримки "Association4U" - проекту ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.