“Darum reiche mir nun, bis oben an von des Rheines

Warmen Bergen mit Wein reiche den Becher gefüllt!

Daß ich den Göttern zuerst und Angedenken der Helden

Trinke, der Schiffer, und dann eures, ihr Trautesten! auch”

“Der Wanderer” Johann Hölderlin

“Отже, дай мені зараз, о Рейне,

З теплих гір твоїх, повний келих вина!

Щоби я за Богів та Героїв випив спочатку,

І потім Кохані, за Вас!”

“Мандрівник” Йоганн Гельдерлін

Фото: “Українська мить”

Ми працюємо заради них
Довідник

Фото: "Pyxabay"

25 фактів виявлення переваг ІТ-аутсорсингу в Україні

Юстина Велихолова Jan. 15, 2018

Україна є однією з провідних ІТ-аутсорсингових країн у Східній Європі з таких причин, як висококваліфіковані розробники, середні ціни, хороший рівень англійської, інноваційний підхід до розвитку тощо. Коли західноєвропейські та американські компанії розглядають співпрацю з віддаленою командою, вони врахувати різні чинники. У цій статті ми намагалися охопити найважливіші критерії вибору постачальника програмного забезпечення. Ми зібрали дані із звітів компанії PwC Україна, Bloomberg, AT Kearney, IT Ukraine 2016 через Ukraine Digital News та AVentures, Опитування про заробітну плату європейського програмного забезпечення компанією О'Рейлі та ін., щоб проінформувати Вас про останні досягнення України в ІТ-секторі. Ось 25 фактів, які доводять, що ІТ-аутсорсинг в Україні може принести велику користь вашому бізнесу.

Кладязь талантів

1. На території України розташовано понад 90 000 IT-спеціалістів та 1000 ІТ-компаній.

2. За інформацією Colliers International, Україна посідає четверте місце в глобальному масштабі із ІТ-фахівців.

3. Очікується, що до 2020 року робоча сила із розробки програмного забезпечення збільшиться до більш ніж 200 000.

4. Більше 40 тисяч висококваліфікованих фахівців з ІТ займаються сектором ІТ аутсорсингу в Києві, який є найбільшим українським ІТ-центром.

5. 19% усіх розробників програмного забезпечення мають 7-річний досвід роботи.

Освіта

6. В Україні щорічно випускають понад 38 000 висококваліфікованих спеціалістів з інформаційних технологій із сертифікатами технічних дисциплін .

7. Існує близько 402 навчальних закладів, і багато з них підтримують програми, пов'язані з ІТ.

8. Більшість розробників добре володіють англійською мовою. Кількість розроблювачів інформаційних технологій з вільним володінням англійською мовою зросла до 40,2%, а 38,6% респондентів мають проміжний рівень. Вивчення англійської мови заохочується українськими ІТ-компаніями, які мають безкоштовні курси англійської мови та спілкування в клубах.

9. Україна має вражаючу швидкість грамотності на 99,7%.

ІТ-індустрія

10. За даними PwC аналізу, Україна займає 5-е місце серед 25 найбільших експортерів ІТ-послуг.

11. Значення експорту програмного аутсорсингу в 2015 році досягло 2,7 млрд. дол. США, і з кожним роком відбувається двозначне зростання. За даними PricewaterhouseCoopers, внесок ІТ у ВВП України зріс з 0,6% до 3,3% (тобто з 1,1 млрд до 2,7 млрд. дол. США) протягом 2011-2015 років.

12. В Україні розташовано понад 100 науково-дослідних підрозділів світових компаній з різних галузей промисловості, включаючи програмне забезпечення, ігри, телекомунікації та електронну комерцію. Такі компанії, як Microsoft, Samsung Electronics, Apple, Wargaming, Boeing, Skype, eBay, Siemens, IBM, мають свої центри досліджень і розробок в Україні.

13. США залишаються найбільшим партнером України для колективної дослідницької діяльності (близько 45% залучених компаній), за якими слідують країни ЄС та Ізраїль.

14. Український ринок інформаційних технологій наповнений творчими ідеями та може похвалитися більш ніж 2000 стартапами.

15. Snapchat купив український стартап Looksery за 150 млн доларів. Такі глобальні технологічні компанії, як PetCube, Grammarly, DepositPhotos, Jooble, Viewdle (куплена компанією Google Inc. за суму близько 45 мільйонів доларів США), CleanMyMac розпочали свою роботу в Україні.

16. Серед п'яти найбільших технічних вузлів України - Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ та Одеса.

17. Українські ІТ-компанії організовують численні заходи, такі як IDCEE, iForum, IT Arena, ІТ-Evolution Meetings та багато інших. Львівська ІТ-арена 2016 стала найбільшою Східноєвропейською ІТ-конференцією, в якій взяли участь понад 2500 учасників з України, Німеччини, Великобританії, США, Румунії, Польщі, Росії, Словаччини, Нідерландів, Литви, Угорщини тощо.

18. У порівнянні з сусідніми країнами Європи, Україна має найнижчі ціни на ІТ-послуги.

19. Протягом минулого року Україна значно спростила систему оподаткування ІТ-індустрії.

Бізнес середовище

20. Україна входить до списку десяти кращих місць для офшорних послуг у країнах, що розвиваються, за даними Gartner.

21. За даними Bloomberg у 2015 році, у списку 50 кращих інноваційних країн світу, Україна займає 33 місце, що на 17 позицій вище, ніж у 2014 році.

22. Дослідження Т.Керні свідчать, що стабілізація української валюти призвела до значного посилення оцінки вартості компенсацій, що супроводжується покращенням конкурентоспроможності. Зараз Україна займає 24 місце, що на 17 позицій вище, ніж у минулому році.

23. Тільки 2-3 години польоту відокремлює Україну від Німеччини, Великобританії та інших країн Західної Європи. Україна має безліч міжнародних аеропортів, які мають хороші зв'язки з більшістю європейських, азіатських та американських міст.

24. Часовий пояс в Україні - GMT + 2, що є великою перевагою для європейських клієнтів. Якщо ваша компанія розташована в Європі, ваш робочий час буде практично таким самим, як робочий час вашої віддаленої команди в Україні.

25. Внаслідок безперервного прогресу рейтинги "Сприяння бізнесу в Україні" зріс на 4 позиції порівняно з минулим роком.

Підбиваючи підсумок, ІТ-аутсорсинг в Україні є відмінним вибором, оскільки країна може похвалитися швидко зростаючою галуззю розробки програмного забезпечення з великою кількістю успішних розробників. Привабливі ціни супроводжуються поступовим покращенням якості послуг та професіоналізмом ІТ-фахівців. Більше того, Україна вже покращила свою позицію в міжнародних бізнес-рейтингах та зайняла заслужене місце серед 25 найбільших експортерів ІТ-послуг та 50 найбільш інноваційних країн світу. Отже, ваш бізнес отримає багато переваг, якщо ви вирішите співпрацювати з компанією з розробки програмного забезпечення в Україні.