“Darum reiche mir nun, bis oben an von des Rheines

Warmen Bergen mit Wein reiche den Becher gefüllt!

Daß ich den Göttern zuerst und Angedenken der Helden

Trinke, der Schiffer, und dann eures, ihr Trautesten!”

“Der Wanderer” Johann Hölderlin

“Отже, дай мені зараз, о Рейне,

З теплих гір твоїх, повний келих вина!

Щоби я за Богів та Героїв випив спочатку,

І потім Кохані, за Вас!”

“Мандрівник” Йоганн Гельдерлін

Фото: “Українська мить”

Ми працюємо заради них

1. Список найактивніших діячів української венчурної індустрії

Ця ініціатива створена для того, щоб допомогти новим стартапам, VC, інтернет-підприємцям, журналістам та іноземним партнерам зрозуміти основних гравців ринку венчурного капіталу України та представляти Україну на різних стартап майданчиках.

Детальна інформація на сайті: https://kirillmazur.com/vc/top2015/#

2. Almaz Capital

Ми інвестуємо в високо мотивованих, яскравих та пристрасних підприємців, що базуються у Силіконовій долині або країнах Балтії та Східної Європи, та займаються розробкою перевірених технологій, які будуть служити глобальним ринкам. Компанії будуть зареєстровані у західних юрисдикціях. Наша інвестиційна діяльність орієнтована, але не обмежується наступними напрямками:

 • Інтернет-інфраструктура та послуги
 • Enterprise Software & Information Services
 • Цифрові медіа
 • Електронна комерція
 • Мобільні та споживчі програми
 • Зв'язок та мережа
 • Зберігання та управління даними

Середня сума інвестицій в проект: $ 500K - 10M

Детальна інформація на сайті: http://www.almazcapital.com/

3. AVentures Capital

AVentures Capital – це фонд, котрий інвестує в компанії на стадії росту, а також ранній стадії свого розвитку.

З 2000 року AVentures успішно створив і профінансував більш ніж десять проектів з власних коштів. Їх сумарний оборот перевищив $ 1 млрд. до 2008 року. Командою фонду були здійснені інвестиції в різні галузі економіки, включаючи роздрібну торгівлю, ІТ і високі технології, телекомунікації, екологічно-чисті технології, нерухомість та проекти з інших ринків.

Фонд AVentures Capital інвестує в компанії на ранніх стадіях свого розвитку, в таких секторах економіки як: споживчий Інтернет (включаючи електронну комерцію та інші онлайн-сервіси), хмарні сервіси, програмне забезпечення, мобільні технології, платіжні системи, онлайн-ігри та соціальні медіа

Середня сума інвестицій в проект: $ 250K – 1.5M

Детальна інформація на сайті: http://aventurescapital.com/

4. Concorde Capital

З 2004 року фірма залучила понад 2 млрд дол. для провідних українських компаній за допомогою IPO та приватних розміщень у металургійному, автомобільному, хімічному, нафтогазовому, сільськогосподарському, нерухомому та фармацевтичному секторах.

Середня сума інвестицій в проект: $ 100K - 1M

Детальна інформація на сайті: http://concorde.ua/

5. Detonate Ventures

Detonate Ventures є інвестиційною та керуючою компанією, яка виступає в ролі інвестора seed та раннього етапу, а також керує власними проектами. Ми фінансуємося приватними ізраїльськими інвесторами та працюємо в Києві з 2011 року. Компанія управляє партнерами з широким досвідом у галузі технологій, медіа, телекомунікацій, маркетингу та стратегічного консалтингу.

Детальна інформація на сайті: http://d2n8.com/

6. Digital Future

Digital Future - одна з найактивніших венчурних компаній в Україні. З моменту запуску в 2014 році, нам вдалося сформувати портфель з більш ніж 20 перспективних IT компаній, з ефективною бізнес-моделлю, сильною командою і глобальними амбіціями. Більшість наших проектів розробляють продукти та послуги в Україні, Європі, Ізраїлі та США для міжнародних клієнтів, в тому числі, компаній зі списку Fortune 500. Дотримуючись власні правила в інвестуванні, ми допомагаємо портфельні компаніям досягати стратегічний, операційний і фінансовий ріст. Наша підтримка здійснюється не тільки у формі венчурних інвестицій, але й у передачі підприємницької практики зі створення успішних міжнародних компаній.

Середня сума інвестицій в проект: $ 400K

Детальна інформація на сайті: http://digital-future.org/

7. Empire State Capital Partners

Empire State Capital Partners – інвестиційна компанія із західними коренями та повним спектром інвестиційних послуг зі штаб-квартирою в Україні. Ми пропонуємо консультаційні послуги з ринків капіталу, злиття і поглинання, випуску боргових зобов’язань та цінних паперів, корпоративних фінансів, брокерські послуги, управління активами, а також структуровані продукти. Наша команда складається з досвідчених професіоналів з США, Європи, Австралії та України, які були задіяні в широкому діапазоні інвестиційних проектів у країнах колишнього Радянського Союзу, а також у зарубіжних країнах.

Середня сума інвестицій в проект: $ 500K

Детальна інформація на сайті: http://empirestatecap.com/ua/

8. Fison

FISON - це проекти з інноваційної ідеєю, які фінансуються за рахунок залучення венчурного капіталу і включають в себе два основних напрямки: портфельні інвестиції з найменшими ризиками; інвестиції в стартап проекти.

Планована прибутковість проектів FISON - від 20% * річних (* планована, але не гарантується). Всі операції проектів FISON ведуться за рахунок активів інвесторів. Інвестором може стати фізична або юридична особа шляхом придбання акцій інвестиційного фонду.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50 - 200K

Детальна інформація на сайті: http://fison.org/

9. Imperious Group

Imperious Group – це компанія з венчурним капіталом, що швидко розвивається і базується в США, Ізраїлі та Східній Європі. Ми допомагаємо новим амбіційним командам отримувати високотехнологічні продукти та послуги.

Як ми працюємо:

 • Сфокусований на стартапах на етапі pre-seed, seed та серії А
 • Інвестиційний діапазон: $ 50K-500K (середній), $ 1M + (серія A)
 • Цільове розташування команд: СНД, Ізраїль, Європа, США, Азія
 • Цільові ринки: Європа, США, Азія

Детальна інформація на сайті: http://ig.vc/

10. Integrum Ventures

Фонд створено у 2013 році на 49 років за участі приватних українських та іноземних інвесторів для фінансування бізнесу в Україні. Понад 50 млн. гривень інвестовано у фонд за час його існування.

ЧИСТІ АКТИВИ Вартість чистих активів фонду зросла на 200% з 2013 року. Інвестор, який вклав у фонд 1000 гривень у березні 2013 року, сьогодні міг би отримати 3010 гривень за одну акцію.

ІНВЕСТИЦІЙНА СТРАТЕГІЯ 90% капіталу фонду розміщено в бізнесах зі стабільним грошовим потоком, довгостроковою конкурентною перевагою та блискучим менеджментом. До 10% капіталу інвестується в IT-стартапи.

НАПРЯМКИ ІНВЕСТУВАННЯ Нафтогазова галузь, переробка полімерних матеріалів, страхування та фінанси, а також інформаційні технології є пріоритетними галузями інвестування фонду.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50K

Детальна інформація на сайті: http://integrumventures.com/

11. Intel Capital

Незалежно від того, чи є ви seed етапом або готові до зростання, Intel Capital може допомогти перейти на наступний рівень. З 1991 року Intel Capital інвестував 12,2 мільярда доларів у 1480 компаній по всьому світу, а 627 портфельних компаній стали публічними або придбані.

Середня сума інвестицій в проект: $ 100K – 100M

Детальна інформація на сайті: http://www.intelcapital.com/

12. MageticOne Ventures

MageticOne Ventures - венчурний фонд, що інвестує в технологічні компанії на ранніх стадіях. MageticOne Ventures може інвестувати в проекти іншого типу і розміру, якщо вони потенційно можуть стати бізнесом світового масштабу або мають значну локальну цінність.

ФОКУС: Фінансові технології (FinTech), технології для навчання і освіти (EdTech), робототехніка і штучний інтелект (включаючи віртуальну і доповнену реальність, дрони) і різноманітне програмне забезпечення для корпоративного сектора.

Ми не оперуємо поняттям "мінімальної інвестиції", зазвичай починаючи на посівний стадії з 50К USD. Стандартний розмір - від 200К до 500К USD. Проектам, які знаходяться на більш ранніх стадіях і з меншими потребами в засобах, ми можемо запропонувати фонд ангельських інвестицій. Ми супроводжуємо свої інвестиції і підтримуємо бізнес, поки бачимо в цьому необхідність і можливість.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50 – 500K

Детальна інформація на сайті: https://m1v.fund/

13. Noosphere Venture Partners

Ми інвестуємо у великі підприємницькі команди, які створюють технології прориву, трансформовані бізнес-моделі та сильну інтелектуальну власність, яка може змінити світ. Наш інвестиційний фокус: соціальні мережі, реклама та маркетинг, фінтех, соціальні та мобільні ігри, електронна комерція, мобільність, великі дані та аналітика, космічні та супутникові технології.

Детальна інформація на сайті: http://noosphereventures.com/

14. SMRK VC Fund

Зазвичай ми розглядаємо проекти у наступних сферах:

 • програми для мобільних ОС (переважно, але не виключно, iOS)
 • програмне забезпечення для MacOS
 • програми для повсякденного вжитку та бізнесу
 • представлення звичайного бізнесу у он-лайн
 • B2C послуги
 • B2B послуги

Середня сума інвестицій в проект: $ 100K – 1M

Детальна інформація на сайті: http://www.smrk.vc/ua/

15. TA Ventures

TA Ventures підтримує великі компанії з 2010 року. Нам було надано перевагу інвестувати в Auctionata, Azimo, Beepi, Dreamlines, FinanzCheck, NU3, SumUp, Wallapop та багатьох інших успішних компаній. На сьогоднішній день ми підтримали 100 стартапів і досягли 27 виходів.

Інвестиційний фокус: фінтех, цифрові технології, здоров’я, великі дані, програмне забезпечення як послуга (SAAS), інтернет-магазини, крос-сектори. Ми вважаємо, що завтрашні провідні компанії можна знайти у багатьох різних місцях. Таким чином, ми інвестуємо глобально, хоча більшість наших інвестицій знаходяться в США та Європі (Німеччина, Великобританія та Україна).

Ми приймаємо рішення швидко. Як правило, нам потрібно 2-3 тижні від початку до остаточного рішення.

Середня сума інвестицій в проект: $ 100 – 500K

Детальна інформація на сайті: http://taventures.vc/

16. TMT Investments

Компанія TMT Investments PLC інвестує в високорозвинуті інтернет-компанії в різних секторах та має значну кількість інвестицій у Силіконовій долині в портфоліо. Компанія ТМТ, заснована в 2010 році, інвестувала до більш ніж 40 компаній на сьогодні. Компанія торгується на ринку AIM Лондонської фондової біржі.

Ми шукаємо новаторів, які можуть перерости своїх конкурентів у захоплюючий світ найсучасніших технологій та нових медіа, і ми інвестуємо в тих, хто може створити швидке стабільне зростання.

Середня сума інвестицій в проект: $ 250K – 5M

Детальна інформація на сайті: http://tmtinvestments.com/

17. USP Fund

USP є венчурним фондом, який був створений в червні 2015 року. Фонд забезпечує широкий спектр послуг та зосереджений на підтримці високотехнологічних команд дослідників рівня PhD (докторів наук).

Інвестиції USP можуть здійснюватися у будь-якій юрисдикції світу. Команда має досвід проведення транскордонних інвестицій та управління компаніями в США, Росії та Україні. Окрім представництва в Північній Америці, фонд має локальне представництво в Україні.

Фінансування проходить шляхом купівлі стандартних боргових зобов’язань або акцій. Більшість інвестицій проходять у форматі «початкового вкладу», проте компанії, що демонструють швидкий та динамічний розвиток, можуть отримати інвестиції формату «зростання». Фонд може допомогти компаніям з пошуком керуючого персоналу, збільшенням масштабування команд інженерів та створенням офісів.

Фонд сфокусований на секторі мобільного зв’язку, технологіях у сільському господарстві, електронній комерції, банківському секторі.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50 – 250K

Детальна інформація на сайті: http://uspfund.com/

18. WannaBiz

WannaBiz - це seed фонд для ангелів, орієнтований на посівну стадію глобальних проектів в сфері рекламних технологій та SaaS.

Фонд сфокусований на рекламі, цифровому маркетингу, мобільному зв'язку, b2b, SaaS

За участь у створення бізнесу отримує 5-10% частки.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50K

Детальна інформація на сайті: http://wannabiz.com.ua/

19. One Way Ventures

Керуючі партнери фонду One Way Ventures націлені інвестувати в проекти, так само засновані іммігрантами. One Way Ventures буде вкладати кошти в стартапи з «технологічними рішеннями, які застосовуються до глобальних або досить великих ринків». Засновники повинні планувати або вже іммігрувати в США для створення бізнесу. Що стосується галузевої спеціалізації проектів, то інвестори розглядають всі напрямки, крім працюючих в сфері природничих наук компаній, оскільки не мають в цій індустрії експертизи і мережі.

Планований середній чек на посівний стадії складе $ 400 000, а в раунді А - $ 1,2 млн. Умови фінансування будуть залежати від конкретного випадку, проте One Way Ventures розраховують на місця в раді директорів, якщо виступлять провідними інвесторами в раунді А.

Детальна інформація на сайті: https://onewayvc.com/

Довідник