“Вінець Овідія довіку не зів'яне.

Безсмерний "Плач" його, гіркий

і незрівнянний,

Елегії душні, як цвіт весняних лоз,

І чари сонячні його "Метаморфоз"”

"Безсмертя" Микола Зеров

Фото: “Українська мить”

Ми працюємо заради них
Довідник

1. Список найактивніших діячів української венчурної індустрії

Ця ініціатива створена для того, щоб допомогти новим стартапам, VC, інтернет-підприємцям, журналістам та іноземним партнерам зрозуміти основних гравців ринку венчурного капіталу України та представляти Україну на різних стартап майданчиках.

Детальна інформація на сайті: https://kirillmazur.com/vc/top2015/#

2. Almaz Capital

Ми інвестуємо в високо мотивованих, яскравих та пристрасних підприємців, що базуються у Силіконовій долині або країнах Балтії та Східної Європи, та займаються розробкою перевірених технологій, які будуть служити глобальним ринкам. Компанії будуть зареєстровані у західних юрисдикціях. Наша інвестиційна діяльність орієнтована, але не обмежується наступними напрямками:

 • Інтернет-інфраструктура та послуги
 • Enterprise Software & Information Services
 • Цифрові медіа
 • Електронна комерція
 • Мобільні та споживчі програми
 • Зв'язок та мережа
 • Зберігання та управління даними

Середня сума інвестицій в проект: $ 500K - 10M

Детальна інформація на сайті: http://www.almazcapital.com/

3. AVentures Capital

AVentures Capital – це фонд, котрий інвестує в компанії на стадії росту, а також ранній стадії свого розвитку.

З 2000 року AVentures успішно створив і профінансував більш ніж десять проектів з власних коштів. Їх сумарний оборот перевищив $ 1 млрд. до 2008 року. Командою фонду були здійснені інвестиції в різні галузі економіки, включаючи роздрібну торгівлю, ІТ і високі технології, телекомунікації, екологічно-чисті технології, нерухомість та проекти з інших ринків.

Фонд AVentures Capital інвестує в компанії на ранніх стадіях свого розвитку, в таких секторах економіки як: споживчий Інтернет (включаючи електронну комерцію та інші онлайн-сервіси), хмарні сервіси, програмне забезпечення, мобільні технології, платіжні системи, онлайн-ігри та соціальні медіа

Середня сума інвестицій в проект: $ 250K – 1.5M

Детальна інформація на сайті: http://aventurescapital.com/

4. Concorde Capital

З 2004 року фірма залучила понад 2 млрд дол. для провідних українських компаній за допомогою IPO та приватних розміщень у металургійному, автомобільному, хімічному, нафтогазовому, сільськогосподарському, нерухомому та фармацевтичному секторах.

Середня сума інвестицій в проект: $ 100K - 1M

Детальна інформація на сайті: http://concorde.ua/

5. Detonate Ventures

Detonate Ventures є інвестиційною та керуючою компанією, яка виступає в ролі інвестора seed та раннього етапу, а також керує власними проектами. Ми фінансуємося приватними ізраїльськими інвесторами та працюємо в Києві з 2011 року. Компанія управляє партнерами з широким досвідом у галузі технологій, медіа, телекомунікацій, маркетингу та стратегічного консалтингу.

Детальна інформація на сайті: http://d2n8.com/

6. Digital Future

Digital Future - одна з найактивніших венчурних компаній в Україні. З моменту запуску в 2014 році, нам вдалося сформувати портфель з більш ніж 20 перспективних IT компаній, з ефективною бізнес-моделлю, сильною командою і глобальними амбіціями. Більшість наших проектів розробляють продукти та послуги в Україні, Європі, Ізраїлі та США для міжнародних клієнтів, в тому числі, компаній зі списку Fortune 500. Дотримуючись власні правила в інвестуванні, ми допомагаємо портфельні компаніям досягати стратегічний, операційний і фінансовий ріст. Наша підтримка здійснюється не тільки у формі венчурних інвестицій, але й у передачі підприємницької практики зі створення успішних міжнародних компаній.

Середня сума інвестицій в проект: $ 400K

Детальна інформація на сайті: http://digital-future.org/

7. Empire State Capital Partners

Empire State Capital Partners – інвестиційна компанія із західними коренями та повним спектром інвестиційних послуг зі штаб-квартирою в Україні. Ми пропонуємо консультаційні послуги з ринків капіталу, злиття і поглинання, випуску боргових зобов’язань та цінних паперів, корпоративних фінансів, брокерські послуги, управління активами, а також структуровані продукти. Наша команда складається з досвідчених професіоналів з США, Європи, Австралії та України, які були задіяні в широкому діапазоні інвестиційних проектів у країнах колишнього Радянського Союзу, а також у зарубіжних країнах.

Середня сума інвестицій в проект: $ 500K

Детальна інформація на сайті: http://empirestatecap.com/ua/

8. Fison

FISON - це проекти з інноваційної ідеєю, які фінансуються за рахунок залучення венчурного капіталу і включають в себе два основних напрямки: портфельні інвестиції з найменшими ризиками; інвестиції в стартап проекти.

Планована прибутковість проектів FISON - від 20% * річних (* планована, але не гарантується). Всі операції проектів FISON ведуться за рахунок активів інвесторів. Інвестором може стати фізична або юридична особа шляхом придбання акцій інвестиційного фонду.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50 - 200K

Детальна інформація на сайті: http://fison.org/

9. Imperious Group

Imperious Group – це компанія з венчурним капіталом, що швидко розвивається і базується в США, Ізраїлі та Східній Європі. Ми допомагаємо новим амбіційним командам отримувати високотехнологічні продукти та послуги.

Як ми працюємо:

 • Сфокусований на стартапах на етапі pre-seed, seed та серії А
 • Інвестиційний діапазон: $ 50K-500K (середній), $ 1M + (серія A)
 • Цільове розташування команд: СНД, Ізраїль, Європа, США, Азія
 • Цільові ринки: Європа, США, Азія

Детальна інформація на сайті: http://ig.vc/

10. Integrum Ventures

Фонд створено у 2013 році на 49 років за участі приватних українських та іноземних інвесторів для фінансування бізнесу в Україні. Понад 50 млн. гривень інвестовано у фонд за час його існування.

ЧИСТІ АКТИВИ Вартість чистих активів фонду зросла на 200% з 2013 року. Інвестор, який вклав у фонд 1000 гривень у березні 2013 року, сьогодні міг би отримати 3010 гривень за одну акцію.

ІНВЕСТИЦІЙНА СТРАТЕГІЯ 90% капіталу фонду розміщено в бізнесах зі стабільним грошовим потоком, довгостроковою конкурентною перевагою та блискучим менеджментом. До 10% капіталу інвестується в IT-стартапи.

НАПРЯМКИ ІНВЕСТУВАННЯ Нафтогазова галузь, переробка полімерних матеріалів, страхування та фінанси, а також інформаційні технології є пріоритетними галузями інвестування фонду.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50K

Детальна інформація на сайті: http://integrumventures.com/

11. Intel Capital

Незалежно від того, чи є ви seed етапом або готові до зростання, Intel Capital може допомогти перейти на наступний рівень. З 1991 року Intel Capital інвестував 12,2 мільярда доларів у 1480 компаній по всьому світу, а 627 портфельних компаній стали публічними або придбані.

Середня сума інвестицій в проект: $ 100K – 100M

Детальна інформація на сайті: http://www.intelcapital.com/

12. MageticOne Ventures

MageticOne Ventures - венчурний фонд, що інвестує в технологічні компанії на ранніх стадіях. MageticOne Ventures може інвестувати в проекти іншого типу і розміру, якщо вони потенційно можуть стати бізнесом світового масштабу або мають значну локальну цінність.

ФОКУС: Фінансові технології (FinTech), технології для навчання і освіти (EdTech), робототехніка і штучний інтелект (включаючи віртуальну і доповнену реальність, дрони) і різноманітне програмне забезпечення для корпоративного сектора.

Ми не оперуємо поняттям "мінімальної інвестиції", зазвичай починаючи на посівний стадії з 50К USD. Стандартний розмір - від 200К до 500К USD. Проектам, які знаходяться на більш ранніх стадіях і з меншими потребами в засобах, ми можемо запропонувати фонд ангельських інвестицій. Ми супроводжуємо свої інвестиції і підтримуємо бізнес, поки бачимо в цьому необхідність і можливість.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50 – 500K

Детальна інформація на сайті: https://m1v.fund/

13. Noosphere Venture Partners

Ми інвестуємо у великі підприємницькі команди, які створюють технології прориву, трансформовані бізнес-моделі та сильну інтелектуальну власність, яка може змінити світ. Наш інвестиційний фокус: соціальні мережі, реклама та маркетинг, фінтех, соціальні та мобільні ігри, електронна комерція, мобільність, великі дані та аналітика, космічні та супутникові технології.

Детальна інформація на сайті: http://noosphereventures.com/

14. SMRK VC Fund

Зазвичай ми розглядаємо проекти у наступних сферах:

 • програми для мобільних ОС (переважно, але не виключно, iOS)
 • програмне забезпечення для MacOS
 • програми для повсякденного вжитку та бізнесу
 • представлення звичайного бізнесу у он-лайн
 • B2C послуги
 • B2B послуги

Середня сума інвестицій в проект: $ 100K – 1M

Детальна інформація на сайті: http://www.smrk.vc/ua/

15. TA Ventures

TA Ventures підтримує великі компанії з 2010 року. Нам було надано перевагу інвестувати в Auctionata, Azimo, Beepi, Dreamlines, FinanzCheck, NU3, SumUp, Wallapop та багатьох інших успішних компаній. На сьогоднішній день ми підтримали 100 стартапів і досягли 27 виходів.

Інвестиційний фокус: фінтех, цифрові технології, здоров’я, великі дані, програмне забезпечення як послуга (SAAS), інтернет-магазини, крос-сектори. Ми вважаємо, що завтрашні провідні компанії можна знайти у багатьох різних місцях. Таким чином, ми інвестуємо глобально, хоча більшість наших інвестицій знаходяться в США та Європі (Німеччина, Великобританія та Україна).

Ми приймаємо рішення швидко. Як правило, нам потрібно 2-3 тижні від початку до остаточного рішення.

Середня сума інвестицій в проект: $ 100 – 500K

Детальна інформація на сайті: http://taventures.vc/

16. TMT Investments

Компанія TMT Investments PLC інвестує в високорозвинуті інтернет-компанії в різних секторах та має значну кількість інвестицій у Силіконовій долині в портфоліо. Компанія ТМТ, заснована в 2010 році, інвестувала до більш ніж 40 компаній на сьогодні. Компанія торгується на ринку AIM Лондонської фондової біржі.

Ми шукаємо новаторів, які можуть перерости своїх конкурентів у захоплюючий світ найсучасніших технологій та нових медіа, і ми інвестуємо в тих, хто може створити швидке стабільне зростання.

Середня сума інвестицій в проект: $ 250K – 5M

Детальна інформація на сайті: http://tmtinvestments.com/

17. USP Fund

USP є венчурним фондом, який був створений в червні 2015 року. Фонд забезпечує широкий спектр послуг та зосереджений на підтримці високотехнологічних команд дослідників рівня PhD (докторів наук).

Інвестиції USP можуть здійснюватися у будь-якій юрисдикції світу. Команда має досвід проведення транскордонних інвестицій та управління компаніями в США, Росії та Україні. Окрім представництва в Північній Америці, фонд має локальне представництво в Україні.

Фінансування проходить шляхом купівлі стандартних боргових зобов’язань або акцій. Більшість інвестицій проходять у форматі «початкового вкладу», проте компанії, що демонструють швидкий та динамічний розвиток, можуть отримати інвестиції формату «зростання». Фонд може допомогти компаніям з пошуком керуючого персоналу, збільшенням масштабування команд інженерів та створенням офісів.

Фонд сфокусований на секторі мобільного зв’язку, технологіях у сільському господарстві, електронній комерції, банківському секторі.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50 – 250K

Детальна інформація на сайті: http://uspfund.com/

18. WannaBiz

WannaBiz - це seed фонд для ангелів, орієнтований на посівну стадію глобальних проектів в сфері рекламних технологій та SaaS.

Фонд сфокусований на рекламі, цифровому маркетингу, мобільному зв'язку, b2b, SaaS

За участь у створення бізнесу отримує 5-10% частки.

Середня сума інвестицій в проект: $ 50K

Детальна інформація на сайті: http://wannabiz.com.ua/

19. One Way Ventures

Керуючі партнери фонду One Way Ventures націлені інвестувати в проекти, так само засновані іммігрантами. One Way Ventures буде вкладати кошти в стартапи з «технологічними рішеннями, які застосовуються до глобальних або досить великих ринків». Засновники повинні планувати або вже іммігрувати в США для створення бізнесу. Що стосується галузевої спеціалізації проектів, то інвестори розглядають всі напрямки, крім працюючих в сфері природничих наук компаній, оскільки не мають в цій індустрії експертизи і мережі.

Планований середній чек на посівний стадії складе $ 400 000, а в раунді А - $ 1,2 млн. Умови фінансування будуть залежати від конкретного випадку, проте One Way Ventures розраховують на місця в раді директорів, якщо виступлять провідними інвесторами в раунді А.

Детальна інформація на сайті: https://onewayvc.com/