“Darum reiche mir nun, bis oben an von des Rheines

Warmen Bergen mit Wein reiche den Becher gefüllt!

Daß ich den Göttern zuerst und Angedenken der Helden

Trinke, der Schiffer, und dann eures, ihr Trautesten!”

“Der Wanderer” Johann Hölderlin

“Отже, дай мені зараз, о Рейне,

З теплих гір твоїх, повний келих вина!

Щоби я за Богів та Героїв випив спочатку,

І потім Кохані, за Вас!”

“Мандрівник” Йоганн Гельдерлін

Фото: “Українська мить”

Ми працюємо заради них

Краудфандинг для Малих та Середніх Підприємств

[виберіть рядок і натисніть]
 1. Спільнокошт
 2. Na-Starte
 3. КУБ
 4. Mo.Cash
 5. Komubook
 6. Kickstarter
 7. Indiegogo
 8. RocketHub

1. Спільнокошт

«Спільнокошт», створено в 2012 р. За два роки тут було залучено 3,8 млн. грн. Спільнокошт – це коло прихильників твого проекту та механізм збору коштів на його реалізацію. На Спільнокошт подаються не просто ідеї, що хочуть зробити світ кращим, а добре продумані ініціативи від дієвих громадян.

Завдяки Спільнокошту десятки проектів вже зібрали гроші на стартапи, екологічні та громадські акціі, роботу ЗМІ, організацію фестивалів та перформансів, зйомку кліпів. Такими проектами на Спільнокошті є Громадське телебачення, Кінофестиваль Ровер, акція Зробимо Україну чистою, Арт-пікнік Слави Фролової та багато інших.

Платформа отримує 10% від зібраної суми виключно у випадку вдалого завершення проекту. Строк, протягом якого Автор Проекту бажає зібрати вказану ним загальну суму грошових коштів, не може перевищувати 100 календарних днів з дати публікації проекту на сайті.

Детальна інформація на сайті: https://biggggidea.com/

2. Na-Starte

Платформа Na-Starte почала свою історію взимку 2013–14 років. Na-Starte здатна не лише втілювати ідеї в життя — важливі знайомства, стороння підтримка, обмін думками є не менш значущими компонентами приєднання до краудфандінгової спільноти. Команда платформи до дрібниць пропрацьовує кожен елемент презентації проекту разом з автором. Ми допомагаємо розібратися в бізнес-процесах, рекламних складових, принципах візуального оформлення тощо.

Платформа отримує 8% від зібраної суми виключно у випадку вдалого завершення проекту. Усі гроші з проекту, який вважається невдалим, обов’язково повертаються на рахунки вкладників.

Детальна інформація на сайтах: http://na-starte.com/

3. КУБ

На платформі КУБ - частіше зустрічаються бізнес-проекти. Це масштабування виробництва, наймання додаткових працівників, відкриття нових торгових точок. Прибуток інвесторів з проектами КУБу чітко диференційована: вклавши 1000 грн інвестор отримає 230 грн на рік. А за 20 тис грн можна розраховувати на додаткові 4600 грн за 12 місяців. Крім того, всі вклади на цьому майданчику застраховані.

Детальна інформація на сайті: https://kub.pb.ua/

4. Mo.Cash

IТ-платформа прямого інвестування приватними особами підприємців, суб'єктів малого бізнесу.

Цілі:

 • Створити ефективну бізнес-модель прямого інвестування в малий бізнес
 • Забезпечити доступність послуг платформи у всіх куточках України

Детальна інформація на сайті: https://mo.cash/

5. Komubook

Komubook – перша українська платформа краудпаблішингу. Працює проект доволі просто:

 • ми пропонуємо певну книжку і оцінюємо вартість її видання;
 • потім оголошуємо збір коштів, який може тривати від 30 до 60 днів;
 • коли потрібна сума назбиралася, ми видаємо книжку і розсилаємо її усім учасникам, які зробили внески.

Проект націлений в першу чергу на видання художніх творів відомих зарубіжних авторів, які давно мали б стояти на полицях українських книгарень, але з тих чи інших причин ніхто з традиційних українських видавців за це не береться.

Детальна інформація на сайті: http://komubook.com.ua/

6. Kickstarter

У лідерах зборів на Kickstarter - технічні винаходи, софт, музика та відео. Kickstarter був запущений в квітні 2009 і за ці роки зібрав понад $450 млн. пожертвувань від понад 3 млн. чоловік. При цьому, дякуючи даному веб-ресурсу вдалося профінансувати 35 тисяч творчих проектів.

Kickstarter бере комісію в розмірі 3-5% від зібраних грошей. За статистикою ресурсу, близько 44% заявлених проектів успішно збирають необхідний обсяг фінансування.

Детальна інформація на сайті: https://www.kickstarter.com/

7. Indiegogo

Тут добре йдуть бізнес-проекти «загальнолюдської» спрямованості, що поліпшують побут, екологію та інше. Перевага платформи також в більш широкому географічному охопленні і можливості гнучкого фінансування (стартапер отримує суму, навіть якщо мета не досягнута). Нещодавно з'явилася опція «нескінченний краудфандінг» (коли не називаються терміни закриття кампанії).

Якщо опублікований проект не набирає в термін заданої суми, сервіс бере комісію 9%, якщо набирає - то лише 4%. За чотири роки IndieGoGo допоміг втілити в життя 45000 проектів.

Детальна інформація на сайті: https://www.indiegogo.com

8. RocketHub

RocketHub можна назвати аналогом Kickstarter. Він був запущений в 2009 році і схожий з ним по універсальності опублікованих проектів. З іншого боку, RocketHub не працює за принципом «все або нічого». Таким чином, навіть якщо необхідна сума не набралася, автор ідеї все одно може отримати гроші. Комісія сайту становить 4% для проектів, які отримали повне фінансування, і 8% - для інших.

Особливістю RocketHub є активна робота власників сайту по просуванню краудфандінга як повноцінного фінансового інструменту. На сайті діє школа краудфандінга, в якій фахівці допомагають правильно організувати збір коштів і домогтися кращих результатів. Крім цього, RocketHub співпрацює зі сторонніми організаціями, включаючи маркетингові фірми і телеканали, які допомагають авторам проектів під час кампаній по залученню інвестицій.

Детальна інформація на сайті: http://www.rockethub.com/

Довідник